XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś na Mszy Św. o g. 13:15 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas VII, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania. Po niej spotkanie formacyjne.
  2. Dzisiaj Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę.
  3. W piątek, 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:00;

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

  W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań

  i prowadzenie modlitwy różańcowej.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:

* spowiedź św. w tygodniu rano i wieczorem przed Mszą Św.;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

5. Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretek do Rokitna, która odbędzie się w sobotę, 2 października. Zapisy na wyjazd w zakrystii do środy. Koszt 35 zł. Wyjazd spod kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 8:00.

6. Chłopców z klas IV szkół podstawowych i starszych, którzy chcieliby dołączyć do ministrantów zapraszamy do skontaktowania się z ks. Tomaszem (najlepiej po każdej Mszy Św. w zakrystii).

7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do lektury nowego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”, a w przygotowaniu jest parafialny kalendarz na 2022 rok.

8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja od 1 do 5 i Ogrodowej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja 6.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne. Dziś przeprowadzana jest zbiórka na K.U.L. i uczelnie katolickie.

10. Dzisiaj wolontariusze Żarskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta po Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15 rozprowadzają cebulki żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei” na rzecz wspierania żarskiego hospicjum. Szczegóły akcji w gablocie.

11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

12. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook