XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W czwartek, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej.
  2. W sobotę nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
  3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. za Ojczyznę, która zostanie odprawiona o g. 12:00.
  4. W przyszłą niedzielę, w ramach polsko-niemieckich spotkań muzycznych na szlaku Gustava Heinze,  zapraszamy do naszego kościoła na koncert pt. „Organy mistrza”, który rozpocznie się o g. 14:00. Gustav Heinze to urodzony w Bieniowie i znany na przełomie XIX i XX wieku budowniczy organów. Organy z naszego kościoła, to instrument zbudowany przez niego w 1918 r. Zapraszamy. Wstęp wolny.
  5. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
  6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 11 za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 12.
  7. W ubiegły weekend przeżyliśmy odpust parafialny. Dziękujemy ks. Markowi Zintarze za głoszone kazania i wszystkim za przygotowania do odpustu, za udział i wspólne modlitwy oraz za wszelkie zaangażowanie i pomoc. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali ciasta, i tym którzy je wykupili na kiermaszu – zebraliśmy w ten sposób na rzecz naszego kościoła 5.632 zł.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne. Wyjątkowo dziś przy wyjściu z kościoła przedstawiciele wspólnoty parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
  9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
  10. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook