XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. za Ojczyznę, która zostanie odprawiona o g. 12:00.
  2. Dzisiaj, w ramach polsko-niemieckich spotkań muzycznych na szlaku Gustava Heinze, zapraszamy do naszego kościoła na koncert pt. „Organy mistrza”, który rozpocznie się o g. 14:00. Gustav Heinze to urodzony w Bieniowie i znany na przełomie XIX i XX wieku budowniczy organów. Organy z naszego kościoła, to instrument zbudowany przez niego w 1918 r. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

3. Kończy się okres wakacyjny. Od przyszłej niedzieli powraca Msza Św. o g. 13:15 i 18:00, a nie będzie już Mszy Św. o g. 19:00.

4. W środę, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół na Mszę Św., która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 5 września, o g. 12:00. Dzieci z klas I podstawowych zapraszamy na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Społeczność szkół katolickich zapraszamy na Msze Św. w środę. Młodzież z KLO zapraszamy na g. 9:00, a dzieci z KSP na g. 10:30, w czasie której uczniom z klas I zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.

5. W środę przypada 82 rocz. wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach tych tragicznych lat wojny.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

* spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą Św. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież

   z racji rozpoczęcia roku szkolnego;

* spotkanie Przyjaciół Paradyża – w czwartek na Mszy Św. wieczornej;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 12 za posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 18 listopada o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Śródmiejskiej (daw. Buczka).

9. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Afganistanu.

10. W przyszłą niedzielę, 5 września, od 11:00 do 13:00 w naszej bibliotece będzie możliwość zaszczepienia się jednodawkowym preparatem przeciw Covid-19. Nie potrzeba skierowania, tylko dowód osobisty. Będzie też okazja spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym, do którego będą potrzebne PESEL’e wszystkich domowników. Zachęcamy do zaszczepienia się i spisania się.

11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook