XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Decyzją ks. Bpa Diecezjalnego ks. Tomasz Szczepanik zostaje przeniesiony do parafii św. Józefa w Nowej Soli, dlatego dziś, na Mszy Św. o g. 10:30, pragniemy podziękować ks. Tomaszowi za trzyletnią posługę w naszej parafii,
  2. W piątek, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
  4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie, która zostanie odprawiona o g. 12:00.
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
  6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Witosa i Huculskiej za ofiarę na posprzątanie kościoła. Msza Św. za nich zostanie odprawiona 27 sierpnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów (stare budownictwo).
  7. W ubiegły weekend przeżyliśmy odpust parafialny. Dziękujemy wszystkim za przygotowania do odpustu, za udział i wspólne modlitwy, za Akatyst oraz za wszelkie zaangażowanie i pomoc.
  8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele wspólnoty Domowego Kościoła i parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
  9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook