XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. za Ojczyznę o g. 12:00.
 2. Dzisiaj w Rokitnie odbywa się coroczna Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy.
 3. W poniedziałek, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.
 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek, natomiast w piątek i sobotę będzie nieczynna.
 5. We wtorek, 27 sierpnia, w kościele Podwyższenia Krzyża Św. o g. 16:30 rozpocznie się różaniec i Msza Św. przez wstawiennictwo św. o. Pio.
 6. Za tydzień, pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
 7. Kończy się okres wakacyjny. Od przyszłej niedzieli powraca Msza Św. o g. 13:15 i 18:00, a nie będzie już Mszy Św. o g. 19:00.
 8. W przyszłą niedzielę przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji w kościele Podwyższenia Krzyża Św. zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wzięcia udziału we Mszy Św. i pamiętajmy też w naszych osobistych modlitwach o ofiarach tych tragicznych lat wojny. 
 9. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w par. Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie w niedzielę, 8 września, Mszą Św. o g. 18:00. Trwać będzie przez tydzień, nauki będą głoszone o g. 18:45.
 10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z potrzebujących rodzin naszej parafii. Przybory można składać w kościele przy bocznym ołtarzu lub na plebanii.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 12. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I-go Maja 14. 
 13. Bóg zapłać za złożone ofiary. 
 14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 
 15. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem w ramach kampanii „Otwórz serce, otwórz drzwi” pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach będą udzielali wszelkich informacji jak zostać rodziną zastępczą.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook