XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Serdecznie witamy w naszej parafii nowych ks. wikariuszy: ks. Piotra Napieralskiego, który przybył z parafii w Gorzowie Wlkp. i ks. Tomasza Szczepanika, który przybył z parafii w Dąbrowie Górniczej. Życzymy księżom wszelkich potrzebnych łask od Boga płynących i nieustannej opieki naszej Patronki Maryi Wniebowziętej na każdy dzień posługi.
  2. Zakończył się okres wakacyjny. Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza Św. o g. 13:15 i 18:00, a nie ma już Mszy Św. o g. 19:00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Św. o g. 12:00.
  3. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji w kościele Podwyższenia Krzyża Św. o g. 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wzięcia udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy w intencji ofiar tych tragicznych lat wojny. 
  4. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
  5. W poniedziałek, 2 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół na Mszę Św. o g. 8:00. Wszystkie dzieci z klas I podstawowych zapraszamy na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę na Mszę Św. dla dzieci o g. 12:00. Natomiast społeczność szkół katolickich zapraszamy w poniedziałek na Mszę Św. o g. 9:00. Na tej Mszy Św. dzieciom z klas I KSP zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

* spowiedź św. codziennie przez tydzień przed każdą Mszą Św. Zapraszamy szczególnie 

   dzieci i młodzież z racji rozpoczęcia roku szkolnego;

* spotkanie Przyjaciół Paradyża – w czwartek na Mszy Św. wieczornej;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją;

* odwiedziny chorych – w sobotę od g. 8:00;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i sobotę.

7. Spotkanie dla katechetów uczących na terenie naszej parafii odbędzie się w czwartek, 5 września, w salce na plebanii o g. 19:00.

8. W przyszłą niedzielę, 8 września, przypada święto Narodzenia N.M.P. – Matki Bożej Siewnej. W czasie Mszy Św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

9. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w par. Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie w niedzielę, 8 września, Mszą Św. o g. 18:00. Trwać będzie przez tydzień, nauki będą głoszone o g. 18:45.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

11. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. I-go Maja 14. Msza Św. za nich i ich bliskich zostanie odprawiona w środę, 11 września, o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I-go Maja 16. 

12. Bóg zapłać za złożone ofiary. 

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

14. Dzisiaj przed naszym kościołem po Mszach Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15 w ramach kampanii „Otwórz serce, otwórz drzwi” pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach udzielają wszelkich informacji jak zostać rodziną zastępczą.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook