XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy, że obowiązek noszenia maseczek w obiektach zamkniętych dotyczy także kościoła oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. Zakończył się okres wakacyjny. Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza Św. o g. 13:15 i 18:00, a nie ma już Mszy Św. o g. 19:00.
 3. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
 4. W czasie dzisiejszej Mszy Św. o g. 12:00 będziemy modlić się za dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów, wychowawców i pracowników szkół z racji rozpoczętego roku szkolnego. Dzieciom z klas I podstawowych poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
 5. Spotkanie rodziców dzieci, które w październiku przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi św. i Komunii św. odbędzie się za jutro w poniedziałek, 7 września, na wieczornej Mszy Św. o g. 18:00. Prosimy by na to spotkanie przyszły także dzieci, które 3 października będą miały I Komunię św.
 6. We wtorek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. W czasie rannej i wieczornej Mszy Św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
 7. W piątek, 11 września, I spotkanie przed bierzmowaniem dla osób dorosłych, które ukończyły 21 lat, które odbędzie się o g. 18:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Św.
 8. Już dziś informujemy, że I spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII podstawowych odbędzie się 17 września na Mszy Św. o g. 18:00.
 9. W przyszłą niedzielę, 13 września, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie, które rozpocznie się o g. 18:00 Mszą Św., a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan czuwania jest w gablocie.
 10. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w par. Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę, 13 września, Mszą Św. o g. 18:00. Trwać będzie przez tydzień do soboty, a nauki będą głoszone każdego dnia o g. 18:45.
 11. Z racji zbliżającego się święta Podwyższenia Krzyża Św. (14 września) w najbliższą niedzielę odbędą się uroczystości odpustowe w dawnym kościele garnizonowym o g. 12:00, a w kościele parafialnym w Drożkowie o g. 13:00.
 12. W nocy z 25 na 26 września odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z Żar do Żagania. Spotkanie dla zainteresowanych odbędzie się w przyszłą niedzielę o g. 19:00 w par. św. Józefa Oblubieńca. Szczegóły na plakacie.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 14. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. I Maja 14. Msza Św. za nich i ich bliskich zostanie odprawiona w niedzielę 25 października o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy I Maja 16.
 15. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele.
 16. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook