XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Biskup Diecezjalny przypomina o rozporządzeniu Państwowej Inspekcji Sanitarnej o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, dotyczy to także kościoła oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. za Ojczyznę, która zostanie odprawiona o g. 12:00.
  3. Kończy się okres wakacyjny. Od przyszłej niedzieli powraca Msza Św. o g. 13:15 i 18:00, a nie będzie już Mszy Św. o g. 19:00.
  4. We wtorek, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół na Mszę Św., która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 6 września, o g. 12:00. Dzieci z klas I podstawowych zapraszamy na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Społeczność szkół katolickich zapraszamy na Mszę Św. we wtorek. Młodzież z KLO i klas VIII zapraszamy na g. 9:00, a dzieci z KSP na g. 10:00, w czasie której uczniom z klas I zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.

5. We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach tych tragicznych lat wojny.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

* spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą Św. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież

   z racji rozpoczęcia roku szkolnego;

* spotkanie Przyjaciół Paradyża – w czwartek na Mszy Św. wieczornej;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją;

* odwiedziny chorych z racji pandemii nadal tylko w nagłych przypadkach prosimy umawiać  

   telefonicznie;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Już dziś informujemy, że spotkanie rodziców dzieci, które w październiku przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św. odbędzie się za tydzień w poniedziałek, 7 września, na wieczornej Mszy Św. o g. 18:00.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

9. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy I Maja 14.

10. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ofiary wybuchu w Bejrucie.

11. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszc

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook