XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zakończył się okres wakacyjny. Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza Św. o g. 13:15 i 18:00, a nie ma już Mszy Św. o g. 19:00.
 2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
 3. W czasie dzisiejszej Mszy Św. o g. 12:00 będziemy się modlić za dzieci, młodzież, katechetów, nauczycieli i pracowników szkół z racji rozpoczętego roku szkolnego. Dzieciom z klas I podstawowych poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
 4. W środę, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. W czasie rannej i wieczornej Mszy Św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
 5. Rozpoczynamy zapisy uczniów klas VII do bierzmowania. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii lub u swojego katechety w szkole. Pierwsze spotkanie dla młodzieży chcącej rozpocząć przygotowanie do bierzmowania 26 września po Mszy św. o godz. 13:15.
 6. W piątek, 10 września, I spotkanie dla osób dorosłych, które pragną przystąpić do bierzmowania, a które ukończyły 21 lat, odbędzie się o g. 18:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.
 7. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w par. Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę, 12 września, o g. 18:00. Nauki będą głoszone w ciągu tygodnia o g. 18:40.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do lektury specjalnego numeru „Gościa Niedzielnego” poświęconego w całości beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej – cena 10 zł.
 9. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wrocławskiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Afganistanu.
 11. Dzisiaj od g. 11:00 do g. 13:00 w naszej bibliotece będzie możliwość zaszczepienia się jednodawkowym preparatem przeciw Covid-19. Nie potrzeba skierowania, tylko dowód osobisty. Będzie też okazja spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym, do którego będą potrzebne PESEL’e wszystkich domowników. Zachęcamy do zaszczepienia się i spisania się.
 12. Miejska Biblioteka Publiczna i Państwowa Szkoła Muzyczna w Żarach zapraszają na poetycko-muzyczne wydarzenie z okazji Roku Norwidowskiego 2021, które odbędzie się w Sali Koncertowej w sobotę, 11 września, o g. 17:00. Szczegóły na plakacie.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 14. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook