XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś w par. Miłosierdzia Bożego o g. 18:00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Nauki będą głoszone w ciągu tygodnia o g. 18:40. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 2. W poniedziałek, 13 września, zapraszamy na Czuwanie Fatimskie, które przeżywać będziemy w duchu dziękczynienia za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Rozpocznie się o g. 18:00 Mszą Św., a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan jest w gablocie.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które przystąpią w przyszłym roku po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św., odbędzie się we wtorek, 14 września, o g. 19:00 w kościele.
 4. We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. W dawnym kościele garnizonowym – Msza Św. odpustowa o g. 17:00. W imieniu ks. Krzysztofa – zapraszamy.
 5. Spotkanie dla młodzieży z klas VIII, którzy kontynuują drugi rok przygotowania do bierzmowania zapraszamy w czwartek, 16 września, na Mszę Św. o g. 18:00. Po niej spotkanie formacyjne.
 6. W piątek, 17 września – 82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
 7. W sobotę, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci, młodzieży i Polski.
 8. Chłopców z klas IV szkół podstawowych i starszych, którzy chcieliby dołączyć do ministrantów zapraszamy do skontaktowania się z ks. Tomaszem (najlepiej po każdej Mszy Św. w zakrystii).
 9. Już dziś informujemy, że 25 września odbędzie się IX Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu pod hasłem „Nie bójcie się dawać świadectwa”. Szczegóły na plakacie w gablocie i w ulotkach (są na stoliku pod chórem).
 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Wrocławskiej za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pocztowej.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przedstawiciele parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 14. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook