XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, 17 września, przypada 84. rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
 2. W poniedziałek, 18 września, przypada św. Stanisława Kostki – patrona dzieci, młodzieży i Polski. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII na Mszę Św. o g. 18:00. Po Mszy Św. spotkanie dla kandydatów i ich rodziców w kościele.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które przystąpią w tym roku szkolnym po raz pierwszy do spowiedzi św. i Komunii św. odbędzie się we wtorek, 19 września,  o g. 19:00 w kościele.
 4. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę w kościele o g. 19:00.
 5. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
 6. Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretka do Rokitna, która odbędzie się  w sobotę, 7 października. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Koszt 55 zł. Ilość miejsc ograniczona!
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Za tydzień, po wakacyjnej przerwie, ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”, a w druku jest parafialny kalendarz na 2024 rok.
 8. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 12.
 9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na nasz kościół. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie.
 10. W przyszłą niedzielę wolontariusze Żarskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta po Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15 będą rozprowadzać cebulki żonkili w ramach corocznej akcji „Pola Nadziei” na rzecz wspierania żarskiego hospicjum.
 11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook