XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
  2. W czwartek, 28 września, w wigilię Świętych Archaniołów, zapraszamy na Koronkę uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem, która rozpocznie się o g. 19:00 w kościele.
  3. W piątek, 29 września, w święto Świętych Archaniołów, o g. 17:00 w kościele parafialnym w Olbrachtowie odbędą się uroczystości odpustowe połączone z udzieleniem sakramentu bierzmowania, na które zaprasza ks. proboszcz Arkadiusz.
  4. Za tydzień w niedzielę dzieci ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 8 przed kościołem od g. 9:30 do g. 13:15 będą rozprowadzać ozdoby filcowe. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup żywności dla podopiecznych Caritas.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. Za tydzień, 1 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) we wtorek i czwartek o g. 17:00,

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

       W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

7. W sobotę, 7 października, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretka do Rokitna, która będzie połączona z wprowadzeniem do diecezji relikwii bł. rodziny Ulmów. Wyjazd spod kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 8:00.

8. W kościele św. Józefa we wtorek, 26 września, po Mszy Św. o g. 18:00 odbędzie się spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

9. Rodziców dzieci, które w czerwcu przystępowały do I Komunii św., zapraszamy po odbiór zdjęć i filmu w kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Ukazał się magazyn „Niedzieli” pt. „Bitwa o Pamięć” poruszający ciekawe tematy z historii i teraźniejszości. Po wakacyjnej przerwie, dziś można nabyć za dowolną ofiarę nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”. Od przyszłej niedzieli będzie do nabycia nasz parafialny kalendarz na 2024 rok w cenie 20 zł.

11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 12 za posprzątanie kościoła.  Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 23 grudnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Śródmiejskiej.

12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie.

13. Dzisiaj wolontariusze Żarskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta po Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15 rozprowadzają cebulki żonkili w ramach corocznej akcji „Pola Nadziei” na rzecz wspierania żarskiego hospicjum.

14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook