XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św., odbędzie się jutro w poniedziałek na wieczornej Mszy Św. o g. 18:00.
 2. We wtorek, 17 września, przypada 80 rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
 3. W środę, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i Polski. Zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorną Mszę Św. 
 4. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania (grupa starsza – obecne klasy VIII szkoły podstawowej) odbędzie się w czwartek, 19 września, na wieczornej Mszy Św. o g. 18:00.
 5. Ks. Tomasz zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę na zbiórkę w salce na plebanii o g. 11:00.
 6. Z racji święta Podwyższenia Krzyża Św., dziś w parafii w Drożkowie o g. 13:00 zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa połączona z parafialnymi dożynkami, na którą zaprasza ks. proboszcz Robert.
 7. Nabożeństwo ku czci św. Rity odbędzie się w przyszłą niedzielę w par. św. Józefa o g. 17:00. Szczegóły w gablocie.
 8. W sobotę, 21 września, odbędzie się VII Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu pod hasłem „Współpracownicy Pana”. Szczegóły w gablocie.
 9. Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli zaprasza w przyszłą niedzielę, 22 września, na diecezjalną pielgrzymkę nauczycieli do Rokitna. W programie Droga Krzyżowa, wykład z poczęstunkiem, Eucharystia i zawierzenie Pracowników Oświaty Matce Bożej Rokitniańskiej.
 10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, piątek i sobotę.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 12. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Długosza. Msza Św. za nich i ich bliskich zostanie odprawiona we wtorek, 1 października, o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pokoju – numery parzyste. 
 13. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni. Za tydzień zbiórka do puszek na K.U.L. i uczelnie katolickie.
 14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook