XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:00;

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

  W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań

  i prowadzenie modlitwy różańcowej.

2. W poniedziałek, 18 października, przypada św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach Służby Zdrowia.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej (kl. VIII), którzy kontynuują drugi rok przygotowania do przyjęcia tego sakramentu, odbędzie się w czwartek, 21 października, na Mszy Św. o g. 18:00, a po niej spotkanie formacyjne w kościele.

4. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę, 23 października, w kościele o g. 19:00.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, w którym modlitwą będziemy wspierać misjonarzy i dzieła misyjne, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

6. Dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św., obojętnie po której Mszy Św. niedzielnej, swoje dzienniczki składają w odpowiednie pojemniki znajdujące się przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a odbiór na katechezie w szkole.

7. Rodziców dzieci, które w czerwcu przystępowały do I Komunii św. zapraszamy po odbiór zdjęć w kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania.

8. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Pragniemy poinformować, że jest już w przygotowaniu nasz parafialny kalendarz na 2022 rok.

10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja nr 12 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 9 grudnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja nr 14.

11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych prac remontowych przy naszej świątyni. Bóg zapłać.

12. Zapraszamy do sklepiku (m.in. książeczki z modlitwami za zmarłych i dla starszych) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

13. W ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji, w poniedziałek, 18 października w bibliotece parafialnej w g. 17:00 – 19:00 odbędzie się dyżur mediatora sądowego. Porady i konsultacje są bezpłatne.

14. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook