XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny, w którym modlitwą będziemy wspierać misjonarzy i dzieła misyjne, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.
  2. W przyszłą niedzielę kończy się październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:00;

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

  W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań

  i prowadzenie modlitwy różańcowej.

3. Zachęcamy mężczyzn do udziału w spotkaniu wspólnoty „Mężczyzn św. Józefa”, które odbędzie się we wtorek, 26 października, w kosciele św. Józefa po Mszy Św. o g. 18:00.

4. W czwartek, 28 października, dzień imienin ks. bpa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach wypraszając łaskę zdrowia, błog. Boże i opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej.

5. W kościele Podwyższenia Krzyża Św. w czwartek o g. 18:30 zostanie odprawiona Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie.

6. W imieniu ks. proboszcza Tadeusza zapraszamy do udziału w konsekracji kościoła Miłosierdzia Bożego w Żarach, której dokona ks. bp Tadeusz Lityński w sobotę, 30 października o g. 10:00.

7. Za tydzień w poniedziałek – uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystości na żarskim cmentarzu rozpoczną się o g. 12:00 Mszą Św. przy kaplicy. Zachęcamy do duchowego przygotowania, do uporządkowania grobów bliskich zmarłych i tych, których nikt nie odwiedza.

8. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja nr 14 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja nr 16.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne.

12. Zapraszamy do sklepiku (do nabycia m.in. różańce z Ziemi św., książeczki z modlitwami za zmarłych i dla starszych) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

13. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook