XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W poniedziałek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w naszej parafii zostaną odprawione o g. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Uroczystości na żarskim cmentarzu rozpoczną się o g. 12:00 Mszą Św. przy kaplicy. Zachęcamy do duchowego przeżywania tego szczególnego w tradycji chrześcijańskiej czasu pamięci o zmarłych i do pozyskiwania odpustów za zmarłych. Penitencjaria Apostolska ze względu na przedłużającą się pandemię wydała dekret, na mocy którego odpusty dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Warunki pozyskiwania odpustów są wywieszone w gablotach.
  2. We wtorek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek Mszy Św. w naszej parafii: g. 7:00, 17:00 i 18:00.
  3. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę. W oktawie Wszystkich Świętych będziemy o g. 17:30 (w niedzielę o g. 8:30) polecać zmarłych Bożemu Miłosierdziu podczas nabożeństw przed Najśw. Sakramentem, natomiast przez cały listopad ponownie będziemy się modlić za tych zmarłych podczas każdej Mszy Św.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spowiedź św. w tygodniu rano i wieczorem przed każdą Mszą Św.;

* w czwartek spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Zapraszamy do udziału wszystkich mężczyzn w organizowanej Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd w dniu 13 listopada o g. 6:15 z parkingu basenu „Wodnik”. Zapisy w parafii św. Józefa. Koszt – 100 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz do lektury najnowszego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”. Od przyszłej niedzieli będzie dostępny nasz parafialny kalendarz na 2022 rok w cenie 20 zł – dochód przeznaczony będzie na spłacanie remontu kościoła.

7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja nr 16 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Długosza.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne.

9. Zapraszamy do sklepiku (do nabycia m.in. różańce z Ziemi św., książeczki z modlitwami za zmarłych i dla starszych) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

10. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook