XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny, w którym modlitwą będziemy wspierać misjonarzy i dzieła misyjne, a ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na cele misyjne.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) we wtorek i czwartek o g. 17:00,

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

       W gablocie prosimy zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

3. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy w czwartek, 26 października, na Mszę Św. o g. 18:00, a po niej na spotkanie formacyjne. Natomiast kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy w piątek, 27 października, na Mszę Św. o g. 18:00, a po niej na spotkanie formacyjne.

4. W sobotę, 28 października, dzień imienin ks. bpa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach wypraszając łaskę zdrowia, błog. Boże i opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej.

5. Za tydzień w środę – uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystości na żarskim cmentarzu rozpoczną się o g. 12:00 Mszą Św. przy kaplicy. Zachęcamy do duchowego przygotowania, do uporządkowania grobów bliskich zmarłych i tych, których nikt nie odwiedza.

6. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada, czyli w Dzień Zaduszny. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest nasz parafialny kalendarz na 2024 rok w cenie 20 zł – cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rzecz kościoła.

8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Ogrodowej oraz I Maja od 1 do 5 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 5 stycznia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja 6.

9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Wyjątkowo dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane przez przedstawicieli Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.

10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook