XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe.
  2. W środę, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w naszej parafii zostaną odprawione o g. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. O g. 12:00, Mszą Św. przy kaplicy, rozpoczną się  uroczystości na żarskim cmentarzu. Zachęcamy do duchowego przeżywania tego szczególnego w tradycji chrześcijańskiej czasu pamięci o zmarłych, do pozyskiwania odpustów za zmarłych (warunki pozyskiwania odpustów są wywieszone w gablotach) oraz do uporządkowania grobów bliskich zmarłych i tych, których nikt nie odwiedza.
  3. W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek Mszy Św. w naszej parafii: g. 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00.
  4. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę. Do 8 listopada, czyli w oktawie Wszystkich Świętych będziemy o g. 17:30 (w niedzielę o g. 8:30) polecać zmarłych Bożemu Miłosierdziu podczas nabożeństw przed Najśw. Sakramentem, natomiast przez kolejne dni listopada ponownie będziemy się modlić za tych zmarłych podczas każdej Mszy Św.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spowiedź św. w tygodniu przed każdą Mszą Św.;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 18:00 – Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

* zmiana tajemnic Żywego Różańca – w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do lektury najnowszego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do nabywania naszego parafialnego kalendarza na 2024 rok w cenie 20 zł – cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rzecz kościoła.

7. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja 10.

8. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook