XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego oraz o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, także w kościele. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. Spotkanie rodziców z dziećmi, które w październiku przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. odbędzie się jutro w poniedziałek na wieczornej Mszy Św. o g. 18:00. Przed Mszą Św. od g. 17:00 w salce na plebanii będą do odbioru szatki dzieci, które 3 października będą miały komunię. Pozostałe dzieci w trakcie spotkanie będą miały pobierane miary. Natomiast spotkanie tylko rodziców dzieci klas III, które przystąpią w przyszłym roku po raz pierwszy do spowiedzi św. i Komunii św. odbędzie się w najbliższą środę na Mszy Św. o g. 18:00.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII podstawowych odbędzie się w najbliższy  czwartek na Mszy Św. o g. 18:00. Na spotkaniu obowiązkowe maseczki.
 4. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę, 26 września, w kościele o g. 19:00.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o g. 13:15, która będzie odprawiona w intencji Ojczyzny, a po niej na krótką adorację Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Wspólnotę Domowego Kościoła.
 6. Nabożeństwo ku czci św. Rity odbędzie się we wtorek, 22 września, w par. św. Józefa od g. 17:00.
 7. W kościele rektoralnym Podwyższenia Krzyża Św. w środę, 23 września, w liturgiczne wspomnienie św. o. Pio od g. 16:30 odbędzie się różaniec i Msza Św. przez jego wstawiennictwo. Natomiast w czwartek o g. 18:30 – Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie.
 8. W nocy z 25 na 26 września odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z Żar do Żagania. Szczegóły na plakacie.
 9. Już dziś zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretek do Rokitna, która odbędzie się w sobotę, 3 października. Program i szczegóły w gablocie. Zapisy na wyjazd w zakrystii.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 11. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Długosza. Msza Św. za nich i ich bliskich zostanie odprawiona we wtorek, 10 listopada, o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy Pokoju – numery parzyste.
 12. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe świątyni. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek na wsparcie uchodźców przebywających na wyspie Lesbos w Grecji.
 13. Ponawiamy prośbę o zdjęcia naszego kościoła. Są one potrzebne do odtwarzania pierwotnego wyglądu świątyni (im starsze tym lepsze). W sprawie zdjęć prosimy kontaktować się z księdzem proboszczem.
 14. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook