XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Główny Inspektor Sanitarny przypomina o zachowaniu dystansu społecznego oraz o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, także w kościele. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Mszę Św. o g. 13:15, która będzie odprawiona w intencji Ojczyzny, a po niej na krótką adorację Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Wspólnotę Domowego Kościoła.
  3. We wtorek, 29 września, w par. św. Michała Archanioła w Olbrachtowie o g. 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa.
  4. W czwartek, 1 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:00;

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

6. Spowiedź św. w tygodniu rano i wieczorem przed Mszą Św.;

7. W czwartek spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej;

8. W piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją;

9. W sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.W sobotę,

11. 3 października, dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św. na Mszach Św. o g. 10:00 (klasa IVA) i o g. 13:00 (klasa IVB). Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców  i gości w piątek o g. 19:00. Odbiór szatek dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 odbędzie się w salce na plebanii: dla  dzieci z klas IVA i IVB w środę o g. 17:00, a dla dzieci z klasy IVC w piątek o g. 17:00.

12. W najbliższą sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretek do Rokitna. Program w gablocie. Zapisy na wyjazd w zakrystii do środy. Wyjazd będzie uzależniony od ilości zgłoszeń. Koszt – 40 zł.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do lektury nowego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”.

14. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy rodzicom dzieci I-komunijnych z Katolickiej Szkoły Podstawowej, których zapraszamy w piątek o g. 19:45.

15. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na wsparcie uchodźców przebywających na wyspie Lesbos w Grecji.

16. W przyszłą niedzielę wolontariusze Żarskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta po Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15 będą rozprowadzać cebulki żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei” na rzecz wspierania naszego żarskiego hospicjum.

17. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook