XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Główny Inspektor Sanitarny przypomina o zachowaniu dystansu społecznego oraz o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, także w kościele. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.

2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.

3. Dzisiaj na Mszy Św. o g. 18:00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w dniu ich Patrona – św. Franciszka z Asyżu.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:00;

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

5. W sobotę, 10 października, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 przystąpią do I Komunii św. na Mszach Św. o g. 10:00 (klasa IVA) i o g. 13:00 (klasa IVB). Spowiedź św. dla tych dzieci, ich rodziców i gości w piątek o g. 19:00.

6. Dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św., obojętnie po której Mszy Św. niedzielnej, swoje dzienniczki składają w odpowiednie pojemniki znajdujące się przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odbiór na katechezie w szkole.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i piątek.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik papieża św. Jana Pawła II, wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

9. Od przyszłej niedzieli będzie można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada, czyli w Dzień Zaduszny.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do lektury parafialnej gazetki „Wspólnota”.

11. Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych z Katolickiej Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy rodzicom dzieci I-komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 8 z klas IVA i IVB, których zapraszamy w piątek o g. 19:45.

12. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele.

13. Dziś po Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15 wolontariusze Żarskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta rozprowadzają cebulki żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei” na rzecz wspierania naszego żarskiego hospicjum.

14. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

 ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook