XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Zapraszamy dzisiaj na Mszę Św. o g. 13:15, która będzie odprawiona w intencji Ojczyzny, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Wspólnotę Domowego Kościoła.
 • Dziś w par. św. Michała Archanioła w Olbrachtowie o g. 12:00 zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa, na którą zaprasza ks. proboszcz Adam.
 • We wtorek, 1 października, rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza dzieci I-komunijne) w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:00,

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

  

  W gablocie będzie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie  rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej.

 

 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spowiedź św. w tygodniu rano i wieczorem przed Mszą Św.;

* w czwartek spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją;

* odwiedziny chorych – w sobotę od g. 8:00;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

 • Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretek do Rokitna, która odbędzie się w sobotę, 5 października. Program w gablocie. Zapisy na wyjazd do środy w zakrystii. Wyjazd będzie uzależniony od ilości zgłoszeń. Koszt – 30 zł.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 • Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Pokoju – numery nieparzyste. Msza Św. za sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona we wtorek, 8 października, o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Fredry i Kalinowskiego. 
 • Bóg zapłać za złożone ofiary. 
 • We wtorek, 1 października, zapraszamy na g. 13:30 na plac przed kościołem, gdzie w związku ze świętem 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska, odbędzie się przystanek Sztafetowego Biegu Przeciwlotników i złożenia wiązanek kwiatów pod pomnikiem. W tych uroczystościach wezmą też udział uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych z Żar. Zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę wolontariusze Żarskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta po Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15 będą rozprowadzać cebulki żonkili w ramach corocznej akcji „Pola Nadziei” na rzecz wspierania naszego żarskiego hospicjum. Szczegóły akcji w gablocie.
 • Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook