XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W poniedziałek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe.
  2. We wtorek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w naszej parafii zostaną odprawione o g. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. O g. 12:00, Mszą Św. przy kaplicy, rozpoczną się uroczystości na żarskim cmentarzu. Zachęcamy do duchowego przeżywania tego szczególnego w tradycji chrześcijańskiej czasu pamięci o zmarłych i do pozyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki pozyskiwania odpustów są wywieszone w gablotach. Zachęcamy do uporządkowania grobów bliskich zmarłych i tych, których nikt nie odwiedza.
  3. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek Mszy Św. w naszej parafii: g. 7:00, 17:00 i 18:00.
  4. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę. Do 8 listopada, czyli w oktawie Wszystkich Świętych będziemy o g. 17:30 (w niedzielę o g. 8:30) polecać zmarłych Bożemu Miłosierdziu podczas nabożeństw przed Najśw. Sakramentem, natomiast przez kolejne dni listopada ponownie będziemy się modlić za tych zmarłych podczas każdej Mszy Św.
  5. W czwartek, 3 listopada, zapraszamy dzieci na różaniec za zmarłych o g. 17:00 i na niespodzianki związane z październikowym różańcem.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spowiedź św. w tygodniu przed każdą Mszą Św.;

* w czwartek spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej, a później na plebanii;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 18:00 – Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

* zmiana tajemnic Żywego Różańca – w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do lektury najnowszego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do nabywania naszego parafialnego kalendarza na rok 2023 w cenie 20 zł, z którego dochód przeznaczony jest na cele remontowe naszego kościoła.

8. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja 14.

9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne.

10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

11. W niedzielę, 6 listopada, odbędzie się pierwsze modlitewne spotkanie dla emigrantów z Ukrainy. To spotkanie będzie miało miejsce w naszym kościele. Początek spotkania – godz. 14:30.

Celem spotkania będzie zorganizowanie duszpasterstwa w języku ukraińskim dla osób przybyłych z Ukrainy. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook