XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Trwamy w listopadowej zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych, których do 8 listopada, czyli do końca oktawy Wszystkich Świętych będziemy o g. 17:30 polecać Bożemu Miłosierdziu podczas nabożeństw przed Najśw. Sakramentem, natomiast od 9 listopada do I Niedzieli Adwentu ponownie będziemy się modlić za nich podczas każdej Mszy Św. Zachęcamy do duchowego przeżywania tego szczególnego w tradycji chrześcijańskiej czasu i do pozyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki pozyskiwania odpustów są wywieszone w gablotach.
  2. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. W piątek, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o Ojczyźnie i o tych, którzy walczyli oraz polegli w Jej obronie. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach organizowanych przez miasto (początek w kościele św. Józefa o g. 12:00 – Msza Św. za Ojczyznę).

Nasza parafia włącza się w te obchody, stąd zapraszamy 11 listopada o g. 19:00 na „Ognisko Niepodległości” pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, gdzie na placu przed kościołem będziemy śpiewać pieśni patriotyczne i popróbujemy gorącej grochówki.

4. 19 listopada w parafii Ducha Św. w Zielonej Górze odbędą się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży pod hasłem: „Obudzić się do życia”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do nabywania naszego parafialnego kalendarza na rok 2023 w cenie 20 zł, z którego dochód przeznaczony jest na cele remontowe naszego kościoła. Można go kupić przed kościołem, w sklepiku i w zakrystii.

6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja 14 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja 16.

7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne.

8. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

9. Dziś w naszym kościele odbędzie się pierwsze modlitewne spotkanie dla emigrantów z Ukrainy. Początek spotkania – godz. 14:30. Celem spotkania jest zorganizowanie duszpasterstwa w języku ukraińskim dla osób przybyłych z Ukrainy. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook