XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Trwamy w listopadowej zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych, których do 8 listopada, czyli do końca oktawy Wszystkich Świętych polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu podczas nabożeństw przed Najśw. Sakramentem o g. 17:30, natomiast od 9 listopada do końca miesiąca ponownie będziemy się modlić za nich podczas każdej Mszy Św. Zachęcamy do pozyskiwania odpustów za zmarłych (warunki pozyskiwania odpustów są wywieszone w gablotach).
  2. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. W sobotę, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o Ojczyźnie i o tych, którzy walczyli oraz polegli w Jej obronie. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach organizowanych przez miasto (szczegóły na plakatach).

Nasza parafia włącza się w te obchody, stąd zapraszamy w piątek, 10 listopada, o g. 18:00 na koncert „Muzyczny Portret Polski” pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w którym wystąpią: Joanna Nawrot – sopran, Kamil Pękala – baryton, Paweł Zawada – fortepian i Jakub Grzelachowski – wiolonczela. W programie najpiękniejsze arie operowe, utwory patriotyczne i pieśni polskich kompozytorów. Bezpłatne karty wstępu dostępne są w Żarskim Domu Kultury przy ul. Wrocławskiej i w naszej zakrystii. Zapraszamy.

4. W naszej parafii owocem beatyfikacji rodziny Ulmów stało się błogosławieństwo małżeństw i rodzin. Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa rodzinom i dzieciom, także jeszcze nienarodzonym.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Są jeszcze do nabycia egzemplarze naszego parafialnego kalendarza na 2024 rok w cenie 20 zł – cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rzecz kościoła.

6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja 10 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 9 stycznia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja 12.

7. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

8. Wyrażamy wielkie podziękowanie wszystkim osobom i grupom, które prowadziły rozważania i modlitwę różańcową w październiku.

9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Green Office Ecologic serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii. Dzięki temu pozyskane środki finansowe pozwalają wspierać projekty humanitarno-edukacyjne w Polsce i na całym świecie oraz pozwalają na dalsze wspieranie Kościoła w Jego misyjnej drodze.

10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook