XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W związku z trwającą epidemią, w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. Do 28 listopada, trwając w pamięci modlitewnej o naszych zmarłych, będziemy ich polecać w naszych modlitwach wypominkowych podczas każdej Mszy Św. Zachęcamy do pozyskiwania odpustów za zmarłych, które można uzyskiwać do końca listopada. Warunki pozyskiwania odpustów wywieszone są w gablocie.
 3. Dziś, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Naszego Seminarium Duchownego, stąd modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę wspieramy seminarium.
 4. W przyszłą niedzielę, czyli ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. o g. 13:15 w intencji Ojczyzny.
 5. Za tydzień – I Niedziela Adwentu, rozpoczęcie nowego roku liturgicznego.
 6. Od 30 listopada do 5 grudnia w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński. Prelekcje odbywać się będą codziennie o g. 18:30 w kościele. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Za tydzień ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 8. Od dzisiaj są do nabycia świece na stół wigilijny (większe po 15 zł, mniejsze po 6 zł) oraz nasz parafialny kalendarz na 2021 rok w cenie 15 zł i pobłogosławione opłatki wigilijne. Te rzeczy można nabywać w sklepiku i w przedsionku kościoła. Ofiary złożone za kalendarze i opłatki są przeznaczone na remont naszej świątyni.
 9. Dziękujemy za ofiarę na posprzątanie kościoła mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego numery nieparzyste do torów. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego za torami do końca, którym dziękujemy za ofiarę na posprzątanie kościoła. Msza Św. za nich i ich bliskich zostanie odprawiona 20 grudnia (w niedzielę) o g. 7:00.
 10. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 11. Zapraszamy do sklepiku (do nabycia m.in. różańce z Ziemi św., znicze), do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook