I NIEDZIELA ADWENTU

  1. W związku z trwającą epidemią, w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. o g. 13:15 w intencji Ojczyzny.
  3. Dzisiejsza I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
  4. Od jutra rozpoczynają się Roraty – Msze Św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do udziału od poniedziałku do piątku o g. 18:00. Tych którzy z racji pandemii nie będą uczestniczyć w kościele, zachęcamy do udziału w roratach on-line. Szczegóły w gablocie.
  5. Od jutra, 30 listopada, do piątku, 5 grudnia, w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński. Prelekcje codziennie o g. 18:30 w kościele. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy Św. wieczornej,

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św.,

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz lektury najnowszego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”.

8. Do nabycia są świece na stół wigilijny (większe po 15 zł, mniejsze po 6 zł) oraz nasz parafialny kalendarz na 2021 rok w cenie 15 zł i pobłogosławione opłatki wigilijne. Są także własnoręcznie wykonane przez nasze siostry Elżbietanki kartki świąteczne, które ofiarowały jako swój dar. Te rzeczy można nabywać w sklepiku i w przedsionku kościoła. Ofiary złożone za kalendarze, opłatki i kartki świąteczne sióstr elżbietanek są przeznaczone na remont naszej świątyni.

9. Dziękujemy za ofiarę na posprzątanie kościoła mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego za torami do końca. Msza Św. za nich i ich bliskich zostanie odprawiona 20 grudnia (w niedzielę) o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Żeromskiego i Prusa.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

11. Zapraszamy do sklepiku (m.in. ładne i tanie kartki świąteczne), do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook