I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny.
 2. Dziś, po Mszy Św. o g. 9:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Od dzisiaj są do nabycia świece na stół wigilijny (większe po 20 zł, mniejsze po 10 zł), poświęcone opłatki wigilijne, sianko na stół wigilijny, woda święcona, kartki świąteczne i nasz parafialny kalendarz na rok 2024 w cenie 20 zł. Te rzeczy można nabywać w przedsionku kościoła i w sklepiku, a ofiary za nie złożone są przeznaczone na nasz kościół.
 4. Od jutra  rozpoczynają się Roraty – Msze Św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku o g. 18:00. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej.
 6. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą odprawiane o g. 7:00, 16:30 i 18:00. Na Mszy Św. o g. 16:30 odbędzie się poświęcenie medalików i książeczek dla dzieci I-komunijnych.
 7. W piątek zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski od g. 12:00 do 13:00. Zachęcamy do wspólnej adoracji i modlitwy, by wypraszać przez Maryję wszelkie łaski dla duszy i ciała.
 8. Za tydzień – w II Niedzielę Adwentu – rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Nauki będą głoszone na wszystkich Mszach Św. Dzień spowiedzi św. będzie na zakończenie rekolekcji, tj. we wtorek, 12 grudnia. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Są jeszcze do nabycia egzemplarze gazetki parafialnej „Wspólnota”.
 10. Przypominamy, że przy bocznym ołtarzu Matki Bożej Bolesnej jest ikona błogosławionej siostry Marii Edelburgis. Jest tam skrzynka, do której można składać swoje intencje, które siostry elżbietanki w nowennie przez pośrednictwo błogosławionej omadlają w kaplicy klasztornej.
 11. Zachęcamy do włączenia się w prowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp., prosimy nie przynosić ubrań!) można składać przy bocznym ołtarzu do 12 grudnia.
 12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Długosza za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 7 lutego o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pokoju nr parzyste.
 13. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook