XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto naszego Seminarium Duchownego, stąd modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę wspieramy seminarium.
  2. Trwając w listopadowej modlitwie i pamięci o naszych zmarłych, których do końca miesiąca będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu podczas każdej Mszy Św.
  3. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15, w ostatnią niedzielę miesiąca, zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.
  4. Od poniedziałku do soboty odbywać się będzie w naszej parafii kurs przedmałżeński. Prelekcje będą głoszone codziennie o g. 18:45 w kościele. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej (klasy VIII) odbędzie się w czwartek na Mszy Św. o g. 18:00.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

* w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. W przyszłą niedzielę – I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w II Niedzielę Adwentu, to jest 10 grudnia.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Dziś jest do nabycia nowy numer gazetki parafialnej „Wspólnota”.

9. Dostępny jest jeszcze nasz parafialny kalendarz na 2024 rok w cenie 20 zł – cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rzecz kościoła, a od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece na stół wigilijny (większe po 20 zł, mniejsze po 10 zł), pobłogosławione opłatki wigilijne, sianko na stół wigilijny oraz ładne i tanie kartki świąteczne. Te rzeczy będzie można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku.

10. Zachęcamy do włączenia się w prowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp., prosimy nie przynosić ubrań!) można składać przy bocznym ołtarzu do 12 grudnia.

11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja 16 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 29 lutego o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Długosza.

12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook