XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Trwamy w listopadowej zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych, których do końca miesiąca będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu podczas każdej Mszy Św.
  2. W sobotę, 25 listopada, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
  3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto naszego Seminarium Duchownego, stąd modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierać seminarium.
  4. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę miesiąca, Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.
  5. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w dniach od 27 listopada do 2 grudnia. Prelekcje będą codziennie o g. 18:45 w kościele. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Za tydzień ukaże się nowy numer gazetki parafialnej „Wspólnota”. Dostępny jest nasz parafialny kalendarz na 2024 rok w cenie 20 zł – cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rzecz kościoła. Można go nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja 14 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 21 lutego o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja 16.
  8. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
  9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook