II NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym roku z racji pandemii Kolęda jest w zmienionej formie. Przez styczeń, codziennie od poniedziałku do piątku na Mszach Św. wieczornych ogarniamy szczególną modlitwą parafian z poszczególnych ulic by wypraszać u dobrego Boga błogosławieństwo i łaski na cały Nowy Rok. Po tych Mszach Św. jest możliwość wzięcia okolicznościowego obrazka z modlitwą błogosławieństwa domu i wody święconej, a przy tym jest możliwość złożenia ofiary kolędowej, które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów remontu kościoła. Zachęcamy wszystkich, by wziąć udział w tej formie kolędowania w naszym kościele o g. 18:00 lub w kościele Podwyższenia Krzyża Św. (dawnym garnizonowym) o g. 17:00.

W tym tygodniu modlitwą ogarniemy parafian z ulic:

          – poniedziałek   Długosza, Mickiewicza, Ściegiennego, 11 Listopada, Miła.

          – wtorek            I Maja 1-6, Artylerzystów, Śródmiejska (Buczka), Wrocławska, Ogrodowa,

                                    Pocztowa.

          – środa                          Chłopickiego, Pienińska, Świętokrzyska, Dom Dziecka, Izerska, Karkonoska,

   I Maja 12, 14, 16.

          – czwartek        Słowackiego, Reymonta, Boya-Żeleńskiego, Łokietka, Krasińskiego, Bema,

                                    Kraszewskiego, Kujawska.

          – piątek             Sienkiewicza, Nałkowskiej, Szpitalna, Kusocińskiego, Konopnickiej, I Maja 10.

Szczegóły i cały plan kolędowania dostępne w gablotach, na stronie internetowej i facebook’u.

2. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Katolickiej, by zbierać fundusze na nowy piec do szkoły, zapraszają dzisiaj do naszego kościoła na koncert kolęd – początek o g. 16:00 oraz na kiermasz ciast.

3. W poniedziałek, 17 stycznia, przypada XXV Dzień Judaizmu.

4. We wtorek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W piątek, 21 stycznia, obchodzić będziemy Dzień Babci, a w sobotę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach i o życzeniach dla Nich.

6. W sobotę, 22 stycznia, przypada XXXVI rocznica śmierci Sługi Bożego Bpa Wilhelma Pluty.

7. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o g. 19:00 w kościele.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła (w „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z Pismem św.).

9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Słowackiego, Boya-Żeleńskiego i Kopernika za posprzątanie oraz za złożoną ofiarę na kościół. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Sienkiewicza.

10. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła są zbierane dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.

11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

12. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w kościele maksymalnie może przebywać 30% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dystansie społecznym (1,5 m).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook