III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Św.
 2. W piątek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha – Głównego patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o g. 19:00 w kościele.
 4. Za tydzień – Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania.
 5. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.
 6. Parafia św. Józefa Oblubieńca zaprasza w najbliższy wtorek wszystkich panów na spotkanie wspólnoty „Mężczyzn św. Józefa”. Rozpoczęcie Mszą Św. o g. 18:00.
 7. W sobotę, 24 kwietnia, rozpoczyna się w Zielonej Górze Studium nad Małżeństwem i Rodziną. Spotkanie rozpocznie się o g. 10:45 w kaplicy przy kościele pw. Ducha Świętego. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez formularz dostępny na stronie: www.dlarodziny.zg.pl
 8. W przyszłą niedzielę w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, wolontariusze żarskiego Hospicjum św. Brata Alberta będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek, dzięki którym podopieczni i ich bliscy mogą korzystać z nieodpłatnej opieki hospicyjnej. W zamian za datki będą rozdawane kwiaty posadzonych jesienią żonkili i ich symbole – tzw. „żonkilowe brożki”.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Zakopiańskiej za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Msza Św. za nich będzie odprawiona 19 lipca o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kujawskiej.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary i dokonywane wpłaty na konto parafialne na nasz kościół i na Seminarium Duchowne. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele wspólnoty parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszej świątyni.
 12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 13. Na podstawie obostrzeń sanitarnych w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 50 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook