III NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W piątek zakończyliśmy Kolędę, która w tym roku z racji pandemii była w zmienionej formie. Dziękujemy za wspólną modlitwę na Mszach Św. i kolędowanie w kościele, za życzliwość i za złożone ofiary. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Św. wieczorną na kolędę uzupełniającą dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w wyznaczonym terminie.

2. W czwartek, 27 stycznia, przypada 77. rocznica wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Zachęcamy, aby w tym dniu o g. 15:00, czyli w godzinę wyzwolenia obozu, zapalić świecę i pomodlić się za ludzi pomordowanych w obozach zagłady ze wszystkich narodowości, wyzwań i za ich bliskich.

3. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer naszej gazetki „Wspólnota”.

5. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Krasińskiego i Kraszewskiego.

6. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

7. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

8. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w kościele maksymalnie może przebywać 30% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dystansie społecznym (1,5 m).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook