IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj na Mszy Św. o g. 10:30 zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju, które przyniosą żarscy harcerze. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: „Światło dla Ciebie”. Płomień będzie płonął w naszej świątyni do pasterek. Zachęcamy do zabrania światła, by na wigilijnym stole stał się żywą częścią Betlejem wśród nas.
 2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami do udziału w ostatnich w tym roku Roratach od poniedziałku do piątku o g. 18:00.
 3. Okazja do świątecznej spowiedzi św. będzie we wtorek, środę i czwartek od g. 17:30 do 18:00.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek.
 5. W sobotę – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania tradycji wieczerzy wigilijnej oraz postu jakościowego przez cały dzień. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o g. 7:00 oraz nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 6. Pasterki będą odprawione o g. 22:00 i 24:00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. Bpa Wilhelma Pluty.
 7. W przyszłą niedzielę, 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy Św. o g. 7:00, pozostałe jak w każdą niedzielę.
 8. Do nabycia są jeszcze poświęcone opłatki wigilijne (w tym roku nie będą roznoszone po domach), sianko na stół wigilijny, woda święcona, kartki świąteczne, nasz parafialny kalendarz na rok 2023,  oraz eleganckie, idealne na prezent breloki do kluczy z naszym logo parafialny. Te rzeczy można nabywać w przedsionku kościoła i w sklepiku, a ofiary za nie złożone są przeznaczone na spłacanie zadłużenia za remont kościoła.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzoną akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta, dzięki czemu mogliśmy wesprzeć wielu potrzebujących. Bóg zapłać.
 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Partyzantów i Obrońców za ofiarę na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego numery parzyste do torów.  
 12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś, jak w każdą III niedzielę miesiąca, są zbierane przez przedstawicieli Domowego Kościoła i parafii dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów remontowych naszej świątyni.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook