NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA

1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynają się w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia.
2. Zapraszamy dziś na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17:00. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.
3. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek.
4. Ostatnia przed świętami okazja do spowiedzi św. w naszym kościele będzie w poniedziałek, wtorek i środę od g. 17:15 do 18:00.
5. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18:00 (nie będzie Mszy Św. porannej). W tym dniu Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. Po Mszy Św. procesja do Ciemnicy i czuwanie do g. 22:00.
6. WIELKI PIĄTEK – adoracja w Ciemnicy od g. 9:00. O g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o g. 18:00, po niej procesja do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 22:00. Przypominamy, że przez cały dzień obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja.
7. WIELKA SOBOTA – adoracja przy Grobie Pańskim od g. 9:00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od g. 10:00 do g. 14:00 – co pół godziny. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o g. 20:00. Prosimy o przyniesienie świec.
8. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – Msza Św. Rezurekcyjna z procesją o g. 6:00, a pozostałe Msze Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.
9. Szczegółowy plan Triduum oraz adoracji – z podziałem na grupy – jest dostępny w ulotkach rozdawanych przed kościołem i w gablotach.
10. Składamy wielkie i serdeczne podziękowania za okazaną życzliwość i serce wszystkim, którzy złożyli wszelkie dary na święta dla potrzebujących (obdarowano 64 osoby).
11. Dziękujemy grupom działającym przy parafii oraz osobom indywidualnym za ofiary na „dar ołtarza” na Wielki Czwartek.
12. Zapraszamy wszystkich chętnych i zaangażowanych w grupy parafialne na spotkanie z organizatorami I Marszu dla Życia w Żarach, który odbędzie się 9 czerwca. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia, po Mszy Św. wieczornej w naszym kościele.
13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
14. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 41 do końca za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wileńskiej, Kurpiowskiej i Warmińskiej (prosimy o posprzątanie w środę wieczorem lub w czwartek przedpołudniem wcześniej uzgadniając z siostrą Łucją).
15. Nadal można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (15zł). Bóg zapłać za złożone ofiary, a za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie ze Wspólnoty parafialnej zbierać będą dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
16. Zapraszamy do naszego sklepiku, gdzie można zakupić bardzo ciekawy album o kościołach naszego i okolicznych dekanatów, ciekawie wydane Pismo św. dla młodych oraz ładne, tanie kartki świąteczne.
17. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Hiszpanii i Portugalii w termie 21 – 30 sierpnia. Odwiedzimy m. in.: Santiago de Compostela, Fatima, Lizbona, Gibraltar, Kordoba i Madryt. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. proboszcza Pawła.
18. Organizowana jest pielgrzymki do Medjugorie w terminach: 21.06. – 01.07. i 28.07. – 07.08.2019 r. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. wikariusza Piotra.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz
ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz
ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook