V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zachowując zwyczaj, od dzisiaj zasłaniamy krzyże do liturgii Wielkiego Piątku.
 2. Rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi jezuita o. Rafał Huzarski. Dziś nauki są głoszone na każdej Mszy Św.; w poniedziałek i wtorek na Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. W środę okazja do spowiedzi św. od g. 6:30, 8:30 i 17:00. Szczegółowy program rekolekcji – w gablotach.
 3. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierane są ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 5. W piątek zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Rozpoczniemy o g. 18:45 w kościele, a zakończymy na cmentarzu. Prosimy o zabranie świec, zniczy, lampionów. Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 6. Za tydzień – Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św.
 7. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w piątek i w sobotę.
 8. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii fundują „dar ołtarza”. Chętne grupy i osoby indywidualne mogą przekazać swoje ofiary na ten cel u księży lub u siostry w zakrystii do 14 kwietnia, tj. do Niedzieli Palmowej. Za złożone już dziękujemy.
 9. Jeszcze do środy, 10 marca, zachęcamy do zbiórki wszelkich darów (takich jak art. spożywcze, słodycze, chemia gospodarcza) dla biednych i potrzebujących z naszej parafii na święta, które można składać przy bocznym ołtarzu. Dary pragniemy rozdać w czwartek, 11 marca.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” (dodatek – ciekawy film o św. Ignacym Loyola, założycielu jezuitów) i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 41 do końca.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary. Nadal można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (15zł).
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku, gdzie można zakupić bardzo ciekawy album o kościołach naszego i okolicznych dekanatów, ciekawie wydane Pismo św. dla młodych oraz ładne i tanie kartki świąteczne.
 14. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Hiszpanii i Portugalii. Termin wyjazdu – od 21 do 30 sierpnia 2019 r. Odwiedzimy m. in. miasta: Avila, Santiago de Compostela, Fatima, Lizbona, Sevilla, Gibraltar, Kordoba, Toledo i Madryt. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie. Zapisy i wszelkie inne informacje – u ks. proboszcza Pawła.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook