NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dziś zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
 2. Dzisiaj par. Miłosierdzia Bożego przeżywa, na wszystkich Mszach Św., uroczystości odpustowe.
 3. W tym roku, zarządzeniem ks. Bpa Diecezjalnego, Pielgrzymka maturzystów odbywa się w dekanatach. Zapraszamy wszystkich maturzystów naszego dekanatu na g. 15:00 do kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, katechezę i Mszę Św. w intencji maturzystów i egzaminów maturalnych.
 4. W środę, 14 kwietnia, na mocy ustawy Sejmu RP, obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski. Prosimy o udekorowanie domów flagami państwowymi i watykańskimi.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 6. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Zakopiańskiej.
 7. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy składają ofiary i dokonują wpłat na konto parafialne czując odpowiedzialność za nasz kościół i za Seminarium Duchowne. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele wspólnoty parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszej świątyni.
 8. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 9. Zachęcamy do wsparcia organizacji i do udziału w II Marszu dla Życia i Rodziny w Żarach, który planowany jest na dzień 30 maja. Więcej informacji na stronie internetowej marszu i facebook’u.
 10. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, w którym udział jest obowiązkowy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, które wywieszone są gablocie.  
 11. Na podstawie obostrzeń sanitarnych w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 50 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook