NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Wszystkim Wam, drodzy Bracia i Siostry składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech radość paschalna i nadzieja życia wiecznego towarzyszą nam przez cały Okres Wielkanocny, przez nasze życie i okres pandemii.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca:
 3. Intencja Apostolstwa Modlitwy: Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.
 4. Intencja parafialna: Módlmy się o ustanie epidemii i wytrwanie w zdrowiu dla nas wszystkich.
 5. Jutro II dzień świąt. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby K.U.L. i uczelni katolickich.
 6. W najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
 8. W przyszłą niedzielę w par. Miłosierdzia Bożego odbędą się uroczystości odpustowe.
 9. Dziękujemy raz jeszcze grupom działającym przy parafii oraz osobom indywidualnym za ofiary na „dar ołtarza” na Wielki Czwartek, za które zostały zakupione nowe dzwonki ministranckie i ampułki.
 10. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania kościoła, liturgii, uczestnikom Gorzkich Żali, składającym ofiary i za wszelką pomoc, byśmy mogli, mimo pandemii, przeżywać tegoroczne Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Szczególne podziękowania kierujemy do Ogrodnictwa państwa Małgorzaty i Waldemara Rosół z Kunic, TV Regionalnej Żary, strażakom z OSP Kunice i firmie ALPODACH z Żar.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz do lektury parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 12. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Sarniej, Dziewina i Kruczej.
 13. Bóg zapłać tym, którzy dokonują wpłat na konto i składają ofiary czując odpowiedzialność za nasz kościół i Seminarium Duchowne.
 14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 15. W ramach rządowego programu koordynowanego przez wojewodę lubuskiego dostarczano przez straż pożarną do naszej parafii maseczki ochronne. Ich przeznaczeniem jest darmowa dystrybucja wiernym przychodzącym do świątyni – jedna paczka na rodzinę. Maseczki są dostępne na stoliku pod chórem.
 16. Na podstawie obostrzeń sanitarnych w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 50 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook