UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Żary, dn. 9 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
 2. Dziś odbędzie się po raz pierwszy w Żarach „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpoczęcie o g. 14:00 przy pomniku Jana Pawła II (kościół NSPJ), następnie przejdzie ulicami miasta do kościoła NSPJ i zakończy się Mszą Św. w intencji Rodzin. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 3. Jutro święto N.M.P. Matki Kościoła, a w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca P. Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu odmawiany jest o g. 17:00.
 5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na parafialne kolonie odbędzie się w środę, 12 czerwca, o g. 19:00 w salce na plebanii. Ze względu na RODO – obecność obowiązkowa.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się wyjątkowo w środę na Mszy Św. o g. 18:00.
 7. W czwartek, 13 czerwca, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono nabożeństwem czerwcowym o g. 17:30, a zakończy się Mszą Św. o g 20:00. Szczegółowy plan czuwania jest wywieszony w gablotach.
 8. W sobotę od g. 8:00 ks. Piotr odwiedzi swoich chorych.
 9. W dniach 11 – 18 czerwca w Rokitnie odbywać się będą obchody ku czci M.B. Rokitniańskiej oraz zakończenie Roku Jubileuszowego 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej w Rokitnie i 30 rocznica koronacji obrazu. Główne uroczystości odpustowe odbywać się będą w niedzielę, 16 czerwca. Organizowana jest dekanalna pielgrzymka na tą uroczystość odpustową do Rokitna. Koszt – 30 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 10. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, przypada VII rocz. święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 11. Za tydzień na Mszy Św. o g. 10:30 będziemy świętować jubileusz 45-lecia kapłaństwa ks. kan. Jana Romaniuka, który w naszej świątyni przyjął święcenia kapłańskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Jubilata.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 13. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Huculskiej za złożenie ofiary. Msze Św. za ofiarodawców zostaną odprawione 10 i 12 czerwca o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Witosa.
 14. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na K.U.L. i uczelnie katolickie. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie ze Wspólnoty Domowego Kościoła i wspólnoty parafialnej zbierać będą dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 15. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl
 16. Organizowana jest Piesza Pielgrzymka z Żar do Otynia i na Jasną Górę. Pielgrzymka z Żar do Otynia (sanktuarium MB Królowej Pokoju) odbędzie się w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Druga część pielgrzymki dla wszystkich chętnych odbywać się będzie w dniach 2 -12 lipca z Otynia na Jasną Górę w ramach Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników. Szczegóły i zapisy na spotkaniu organizacyjnym dzisiaj o godz. 19:00 w salce przy kościele św. Józefa w Żarach. 
 17. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Hiszpanii i Portugalii w termie 21 – 30 sierpnia. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. proboszcza Pawła.
 18. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 21.06. – 01.07.2019 r. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. wikariusza Piotra.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook