XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, dotyczy to także kościoła oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. W wakacje w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju w kościele w okresie letnim.
 3. W środę, 12 sierpnia, przypada VI rocz. śmierci ks. prob. Tadeusza Dobruckiego. Zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o g. 18:00, a po niej udamy się do grobu.
 4. W czwartek, 13 sierpnia, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie – Mszą Św. o g. 18:00, modlitwa różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z kazaniem zakończona Apelem Jasnogórskim. Szczegóły w gablocie. 
 5. W piątek, 14 sierpnia, odpowiadając na apel ks. Bpa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, po Mszy Św. wieczornej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Ojczyzny, która zakończy się Aktem Zawierzenia Polski i Apelem Jasnogórskim o g. 21:00.
 6. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej – dzień odpustu parafialnego. Główna Msza Św. odpustowa o g. 12:00. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane w porządku niedzielnym wakacyjnym. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy Św.
 7. W dniach 15 i 16 sierpnia, jednocześnie z uroczystościami odpustowymi naszej parafii, będziemy przeżywać czas mocy i łaski nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Od piątku trwa nowenna do św. Michała Archanioła przed nawiedzeniem. Szczegółowy plan nawiedzenia wywieszony jest w gablotach, a także dostępny na stronie internetowej i profilu facebook’owym naszej parafii.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i piątek.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. 
 10. Dziękujemy 5 rodzinom z ulicy I-go Maja od 1 do 5 i Ogrodowej za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy I Maja 6.
 11. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na K.U.L i uczelnie katolickie.
 12. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz naszego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook