XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, dotyczy to także kościoła oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.

W wakacje w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju w kościele w okresie letnim.

2. Dzisiaj, po Mszy Św. o g. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

* spowiedź św. w tygodniu przed każdą Mszą Św.

* w czwartek Msza Św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża.

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją.

5. W dniach 15 i 16 sierpnia, z okazji uroczystości odpustowych naszej parafii, będziemy przeżywać czas mocy i łaski nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. W związku z tym zachęcamy do lektury wydania specjalnego naszej parafialnej gazetki „Wspólnota” w całości poświęconej temu nawiedzeniu.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pocztowej 6 i 8 za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona w czwartek, 15 października, o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulic: Ogrodowej i I-go Maja od 1 do 5.

8. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na K.U.L i uczelnie katolickie.

9. Zapraszamy do naszego sklepiku, do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz naszego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz
ks. Piotr Napieralski – wikariusz
ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook